Rozśpiewane promyczki zaśpiewały!

Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła podczas Finału I Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Dębica Śpiewa – Rozśpiewane Promyczki, który odbył się 13 czerwca w Domku Kultury „Mors” w Dębicy. W sumie w wyniku eliminacji przeprowadzonych na początku miesiąca, do finału przeszło 14 młodych artystów i to oni wystąpili przed dębicką publicznością. Festiwal zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Mali artyści z powiatu dębickiego reprezentowali przeróżny repertuar – począwszy od piosenek przedszkolnych do tych, które wpadały w ucho również dorosłym. Ci, którzy przeszli do finału, jako wyróżnieni nagrają wspólną płytę CD w studiu nagrań – będą to: Julia Papiernik, Magdalena Świerczek, Małgorzata Dropińska, Martyna Poznańska, Bartłomiej Brzęczek, Katarzyna Świerczek, Nadia Wolańska, Gabriella Skowron, Martyna Josypów, Wiktoria Kubik, Julia Kipa, Kamila Kowalska, Anna Lemek i Gabriela Płaziak.

Podczas obrad jury widzowie mogli posłuchać finalistów poprzedniej edycji festiwalu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w grudniu 2008 roku tj. Macieja Kitę, Klaudię Majdosz i Sylwestra Dudę oraz zobaczyć ciekawy reportaż na temat, „Kim jest artysta ?” przeprowadzony ze starszakami z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Dębicy. Oczekiwanie na werdykt jury umilała również grupa taneczna ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance.

Projekt Rozśpiewane Promyczki zrealizowany został dzięki pozyskanej dotacji ze Starostwa Powiatowego w Dębicy i Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz Sponsorom: Galerii Dębickiej, Firmie Prografix, Centrum Zabaw – Świat Urwisa oraz Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance.