W powiecie dębickim startuje projekt pt. „Wolontarystyczny zawrót głowy”

Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” rozpoczyna realizację projektu pt. „Wolontarystyczny zawrót głowy”, którego celem jest zwiększenie u wolontariuszy z powiatu dębickiego wiedzy, kompetencji, aktywności i zaangażowania do realizacji akcji wolontariackich na rzecz lokalnej społeczności. Udział w przedsięwzięciu mogą wziąć osoby do 25 roku życia, zamieszkujące powiat dębicki – do 10 czerwca 2016 roku trwa nabór do projektu.

„Planowany przez nas projekt dla osób chcących działać jako wolontariusz i skorzystać z wyjątkowej przygody i możliwości rozwoju swoich zasobów, to szansa zdobycia nowych doświadczeń w otoczeniu osób, które z pasją działają na rzecz innych” – informuje Marta Czekaj – Prezes Stowarzyszenia „Uwierz w siebie”, które na realizację projektu pozyskało prawie 40 tys. zł z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

W ramach zaplanowanych działań wolontariusze wezmą udział m.in. w szkoleniach edukacyjno-motywacyjnych, podczas których omówione zostaną takie zagadnienia jak: prawa i obowiązki wolontariuszy, jak działać na rzecz różnych środowisk czy też jak wspólnie zmieniać świat w kontekście rozwoju wolontariatu w powiecie dębickim. Jak informuje Agnieszka Jakubowska-Cetnar – koordynator projektu – ważnym elementem przedsięwzięcia jest indywidualny coaching – „Każdym wolontariuszem opiekować się będzie osoba doświadczona, która angażowała bądź angażuje się społecznie, tak aby wspólnie dopracować swój pomysł na akcje wolontariacką, którą wolontariusze będą przeprowadzać w 2016 roku na terenie powiatu dębickiego”. Podsumowaniem projektu będzie przyznanie tytułu „Wolontariusza roku powiatu dębickiego”, podczas organizowanej w „Międzynarodowym Dniu Wolontariusza” gali wolontariatu, która odbędzie się 5 grudnia 2016 roku.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, muszą wypełnić i przesłać do dnia 10 czerwca 2016 roku poniższą ankietę rekrutacyjną – przed jej wypełnieniem zachęcamy do zapoznania się regulaminem projektu (treść poniżej). Dodatkowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 698 816 311 – udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Dokumenty projektu:

– regulamin projektu – [kliknij tutaj]

– ankieta rekrutacyjna – [kliknij tutaj]

2015_logo_FIO_v3

Projekt „Wolontarystyczny zawrót głowy” dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich